Kategoriye Göre Seçin

Uren's Product Image
GLÜTEN YIKAMA - EE002/GY

Gluten yıkama cihazının prensibi belli kıvamdaki hamur haline getirilen buğday kırması veya unun seyreltik tuz çözeltisi ile yıkanarak nişasta, suda çözünen albumin ve seyreltik tuz çözeltisinde çözünen globulin `in proteinlerinin uzaklaştırılması sonucu geriye kalan gluten`in tespitidir.

Uren's Product Image
GLÜTEN İNDEKS - EE003/Gİ
Fiyat

Gluten indeks değeri, glutenin kalitesini belirlemede kullanılan ölçütlerden biridir. Elde edilen yaş öz, özel elek içeren kartuşlar içine konarak santrifüjlenmekte ve elek üzerinde kalan kısmın yüzdesi “gluten indeks” olarak tanımlanmaktadır.

Uren's Product Image
BUĞDAY ANALİZ ELEĞİ - EE012/BAE

Buğday analiz eleği 3 parçadan oluşmaktadır.
- Bunlar; Uzun delik=/= 2.25 Yuvarlak delik Ø 2.25 ve Alt tas şeklindedir.
- Elekler nikelajlı veya krom olarak üretilebilmektedir.
- İsteğe göre farklı delik ölçülerinde imal edilebilir.
- Elekler 20 veya 30 cm çapında imal edilmektedir.


Uren's Product Image
ENZİM ÖLÇER - EO001/EO5100

Cihaz, unlardaki ve buğdaylardaki enzim aktivitesini otomatik olarak ölçer. FN ve FFN ölçüm modları ile doğal ve toplam alfa amilaz enzimlerini ölçebilir. Deniz seviyesine göre kaynama sıcaklığını otomatik olarak ayarlar, firma bilgilerini kaydeder ve sonuçları dahili bir yazıcı ile saklar. Ayrıca, aynı numunede yapılan testlerin ortalamasını hesaplayabilir, unlara katılacak malt miktarını belirler, rutubet değerlerine göre numune miktarlarını hesaplar, ölçüm değerlerini düzeltebilir ve sıvılaşma katsayılarını hesaplar. Mavi renkli bir LCD ekranı ve 28 adet fonksiyon butonu bulunmaktadır. Tuş paneli uzun süre dayanıklıdır ve cihazın dış ölçüleri 545x460x185mm'dir.

Uren's Product Image
SEDİMENTASYIN - OE002/SDM

Sedimantasyon cihazının prensibi; un ve laktik asit çözeltisi ile hazırlanmış süspansiyondaki un partiküllerinin gluten kalitelerine göre şişmesi ve şişen partiküllerin belirli zaman içindeki çöken miktarlarının ölçülmesidir.


Uren's Product Image
PFEUEFFER HE 50 - OE003/PHE50

Pfeuffer HE50 tarımsal kullanımda nem ölçer için özel olarak geliştirilen ve 14 çeşit tahılın neminin ölçülmesini sağlayan hassas tahıl nem ölçüm cihazıdır. Yüksek Hassasiyet ile Hızlı nem ölçüm yapabilme kabiliyetine sahiptir.Uren's Product Image
HEKTO LİTRE - OE004/HL

Hektolitre ağırlığı, 100 lt buğdayın kg cinsinden ifadesidir. Buğday kalitesini belirtmede kullanılan basit bir ölçüdür. Buğday alımında ve sınıflandırmada esas alınan değerlendirmelerinden biri de hektolitre ağırlıdır. Hektolitre ağırlığı arttıkça kuru madde miktarı ve un verimi artmaktadır.